Fórum o dopravě / pro dopravce

Platnost CMR na vnitrostátní dopravě

Titulní strana Kamionová doprava Otázky a odpovědi k MKD Platnost CMR na vnitrostátní dopravě

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jan Medveď a poslední změna proběhla před 5 měsíci, 3 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #382

  krchnakovam
  Účastník

  Dobrý den,

  zajišťujeme naší autodopravou svoz vyřazeného elektrozařízení pro kolektivní systém (přeprava ze sběrného místa ke zpracovateli).

  Kolektivní systém generuje ze svého informačního systému svozový – dodací list, který slouží jako průvodní dokument k přepravě.
  Přepravu pro kolektivní systém provádíme na základě smlouvy o přepravě.

  Týká se povinnost vystavovat CMR na tuto přepravu taktéž?

  Předem děkuji za Vaší odpověď.
  MK

 • #385

  Jan Medveď
  Moderátor

  Dobrý den,

  předpokládám, že se jedná o sběr a svoz v rámci ČR. V tomto případě by asi vystavování nákladního listu postrádalo smysl. Nepředpokládám, že by se řešily spory se zákazníkem typu poškozeného “zboží” během přepravy nebo špatného obalu, asi ani není potřeba zjišťovat hodnotu přepravovaného nákladu a ani dopředu nevíte, kolik a čeho na jednotlivých místech naložíte.
  A pro případ silniční kontroly by potom mělo být dostatečné, že má řidič u sebe takový doklad, podle kterého kontrola dokáže odlišit přepravu pro vlastní potřebu od přepravy za úplatu. Předpokládám, že průvodní dokument k přepravě obsahuje údaje jak o tom kdo si u vás svoz objednal, tak i údaje o vás jako dopravci. Případně můžete řidiči do auta dát kopii přepravní smlouvy.

  S pozdravem

  Jan Medveď

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Nejnovější témata